ابداع سیستم خورشیدی برای تصفیه آب + شیوع باج افزار «SamSam» در کشور – دانلود نرم افزار

خبرگزاری مهر: دسترسی به آب تمیز و قابل شرب یکی از مشکلات مهم و جدی جهان است، ولی گروهی از محققان دانشگاه بوفالو موفق به استفاده از نور خورشید برای تصفیه آب شده اند

گرم شدن تدریجی آب باعث تبخیر آن شده و بخار آب تشکیل شده کم کم ارتفاع گرفته و در تماس با صفحات پلاستیکی سردتر و باریک قرار می گیرد و مجددا به مایعی پاک و تصفیه شده مبدل می شود.

خبرگزاری مهر: دسترسی به آب تمیز و قابل شرب یکی از مشکلات مهم و جدی جهان است، ولی گروهی از محققان دانشگاه بوفالو موفق به استفاده از نور خورشید برای تصفیه آب شده اند.

این دستگاه تصفیه آب ساده و کم وزن است و لذا می توان حمل و نقل آن را به راحتی انجام داد. برای استفاده از این دستگاه باید آب در داخل محفظه شفاف و پلاستیکی آن که از جنس پلی اتیلن است، جمع شود و سپس دستگاه مذکور در زیر نور خورشید قرار بگیرد.

این آب بر روی سطح پلاستیکی به سمت پایین جاری شده و در نهایت برای نوشیدن توسط انسان قابل استفاده خواهد بود. با استفاده از این سیستم می توان هر ساعت ۲.۲ لیتر آب را تصفیه کرد. زمان عرضه نهایی این محصول و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

وسیله ای که توسط این پژوهشگران ابداع شده با استفاده از صفحات سیاه رنگ کربنی قادر به تصفیه آب با دقت و کیفیتی مناسب است.

——————-

خبرگزاری مهر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به شیوع باج افزار «سم سم» در کشور که سیستم کامپیوتری مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستانها را مورد هدف قرار می دهد، هشدار داد
نکته قابل توجه اینکه باج افزارها، پس از نفوذ موفقیت‌آمیز به سیستم قربانی، به سرعت از طریق درایوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه، که در سیستم‌ها نگاشت شده‌اند باعث رمزگذاری اطلاعات سایر سیستم‌های موجود در شبکه نیز می‌شوند.

این نکته را باید در نظر گرفت که SamSam از طریق آسیب پذیری های شناخته شده در سیستم عامل و یا حمله Brute force و شکستن کلمات عبور ضعیف در سرویس ریموت دسکتاپ (RDP)، اقدام به حمله می کند و دلیل موفقیت آن نیز همین نکته است.

مرکز ماهر به مدیران و راهبران شبکه توصیه اکید کرده که پس از بروزرسانی سیستم‌عامل و نصب آخرین وصله های امنیتی، نسبت به امن سازی سرویس های موجود در شبکه خصوصاً RDP اقدام کرده و حتماً از پشتیبان گیری منظم داده ها اطمینان حاصل کنند.

بررسی ها نشان می دهد باج افزار SamSam بر خلاف سایر باج افزارها، اهداف خود را با دقت انتخاب می‌کند. مشاهدات حاکی از آن است که این باج افزار عموماً مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستان ها را مورد هدف قرار می دهد.

خبرگزاری مهر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به شیوع باج افزار «سم سم» در کشور که سیستم کامپیوتری مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستانها را مورد هدف قرار می دهد، هشدار داد.

مرکز ماهر با اعلام شیوع باج افزار «SamSam» اعلام کرد: مشاهده و رصد فضای سایبری در روزهای اخیر از افزایش فعالیت باج افزار ‫SamSam خبر می‌دهد. هر چند شروع فعالیت این باج افزار در ماه های فوریه، مارس و آوریل ۲۰۱۶ گزارش شده اما فعالیت جدید این باج افزار در ماه های اخیر مجدداً از سر گرفته شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *