کشف یک تونل و مقر داعشی‌ها در الانبار + کویت با نگرانی اوضاع سوریه را دنبال می‌کند – دانلود نرم افزار

خبرگزاری ایسنا: مرکز رسانه امنیتی عراق از کشف یک تونل و مقر کامل داعش حاوی مواد منفجره در استان الانبار خبر داد
نیروهای امنیتی عراق عملیات بازرسی را در بیابان غربی استان الانبار انجام می‌دهند و طی این عملیات‌ها اماکن اختفا و تونل‌های حفاری شده توسط داعشی‌ها را به همراه اسلحه و مواد منفجره کشف کرده و بلافاصله آنها را منهدم می‌کنند.

رسول افزود: این مقر با هماهنگی با جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش بدون وارد آوردن هیچگونه خسارتی نابود شد.

 به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، یحیی رسول، سخنگوی مرکز رسانه امنیتی عراق امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات جزیره موفق شد در عملیات بازرسی مناطق دره حوران، جنگل حوران، کشیتی و المخازن یک مقر کامل گروهک‌های داعشی و یک تونل حاوی دو صندوق کوچک پر از مواد منفجره را کشف کند.

خبرگزاری ایسنا: مرکز رسانه امنیتی عراق از کشف یک تونل و مقر کامل داعش حاوی مواد منفجره در استان الانبار خبر داد.

——————-

خبرگزاری ایرنا:  وزارت امور خارجه کویت در واکنش به حمله هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه ، اعلام کرد : کویت با نگرانی اوضاع در سوریه را دنبال می کند
آمریکا،انگلیس و فرانسه سحرگاه روز شنبه از هوا و دریا بدون کسب مجوز از نهادهای قانونی و بین المللی به صورت یکجانبه سوریه را هدف حملات موشکی قرار دادند.

 در این بیانیه آمده است: کویت تحولات در سوریه به ویژه حمله نظامی به این کشور در اثر ادعای استفاده دولت دمشق از سلاح شیمیایی را دنبال می کند .

این بیانیه می افزاید: دولت کویت از افزایش خطرناک تنش در سوریه نگران است و از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد با غلبه بر اختلافات میان اعضا به نقش تاریخی خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی عمل کند.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: آمریکا ، انگلیس وفرانسه 110موشک به خاک سوریه شلیک کردند.

خبرگزاری ایرنا:  وزارت امور خارجه کویت در واکنش به حمله هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه ، اعلام کرد : کویت با نگرانی اوضاع در سوریه را دنبال می کند.

وزارت امور خارجه کویت افزود: افزایش تنش در سوریه به دلیل اختلال در تلاش های جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رسیدن به یک راه حل سیاسی برای بحرانی است که طی هفت سال

کارشناسان سیاسی و نظامی منطقه، حمله نظامی یک جانبه به سوریه به بهانه حمله شیمیایی به شهر دوما را درحالی که هیچ منبع مستقل بین المللی این ادعا را ثابت نکرده است ، واکنش شتاب زده غرب به پیروزی های اخیر ارتش سوریه علیه تروریسم ارزیابی می کنند.

گذشته موجب مرگ صدها هزار و آواره شدن میلیون نفر شده است .

روسیه هم تاکید کرد که دست کم 71 موشک شلیک شده به سوریه در آسمان منهدم شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *