کاهش سفرهای هوایی داخلی تا 18 درصد + حمله کُرد‌ها به نیرو‌های ترکیه در شمال سوریه – دانلود نرم افزار

معاون گردشگری کشور اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی از راه زمین 27،5 درصد و از راه هوا 5 درصد رشد داشته است
بی شک حوادث هوایی اخیر و گرانی که در بلیت های مسیرهای هوایی در ماه های پایانی سال اتفاق افتاد باعث شده خودروهای شخصی و سواری همچنان محبوب ترین وسیله برای سفر باشند.
رییس پلیس راهور ناجا نیز در هفتمین روز فروردین ماه اعلام کرد: بر اساس آمار دستگاه های تردد شمار، سفرهای جاده ای نوروز 97 در مقایسه با سال گذشته حدود 12 درصد افزایش یافته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

معاون گردشگری کشور اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی از راه زمین 27،5 درصد و از راه هوا 5 درصد رشد داشته است.

آمار سفرهای خارجی در تعطیلات نوروز که از 27 اسفند ماه سال 96 تا پنجمین روز فروردین ماه سال 1397 محاسبه شده، درحالی افزایش داشته که پیش بینی شده بود؛ با گران تر شدن نرخ ارز و کمیاب شدن آن و از سوی دیگر افزایش عوارض خروجی سفرهای داخلی بیشتر شود. هرچند که محمد محب خدایی از افزایش سفرهای داخلی تا 18 درصد خبر داده و اعلام کرده تا ششمین روز تعطیلات نوروز، آمار اقامت مسافران نوروزی به 33 میلیون نفر شب رسیده است.

معاون گردشگری در عین حال از کاهش سفرهای هوایی در مسیرهای داخلی تا 18 درصد خبر داده که آمارهای وزارت راه و شهرسازی نیز مؤید رشد سفرهای جاده ای در تعطیلات نوروز امسال است.

——————-

خبرگزاری ایلنا: منابع محلی از حمله مسلحانه شبه‌نظامیان کُرد به ارتش ترکیه و شورشیان متحد آن، در شمال سوریه خبر داده و اعلام کردند که در این حملات شماری از نیروهای تُرک کشته و زخمی شدند
یگان‌های «دفاع مردمی» کُرد از عفرین ( ۶۵ کیلومتری شمال حلب) به شهرک استراتژیک «تل‌رفعت» که در محاصره نیروهای ترکیه است، عقب‌نشینی کرده‌اند. این شهرک برای ترکیه از این جهت مهم است که آن در مسیر اتصالی حلب به شهر «کیلیکس» ترکیه واقع است.

سخنگوی «نیروهای دفاع مردمی» کُرد تصریح کرد، در یکی از این حملات یک گشتی نظامی ترکیه در بزرگراه «جندرس- عفرین» هدف قرار گرفت که در پی آن دو سرباز ترکیه کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

 شبه‌نظامیان کُرد، معروف به «یگان‌های مدافع خلق»، دو حمله مسلحانه در شمال سوریه علیه نیروهای ارتش ترکیه و عناصر گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه» صورت دادند.

در بخش «راجو» نیز شبه‌نظامیان کُرد به مقر فرماندهی «ارتش آزاد سوریه» حمله کرده و شش نفر از عناصر این گروه شورشی از جمله یک فرمانده میدانی آن را کشتند.

خبرگزاری ایلنا: منابع محلی از حمله مسلحانه شبه‌نظامیان کُرد به ارتش ترکیه و شورشیان متحد آن، در شمال سوریه خبر داده و اعلام کردند که در این حملات شماری از نیروهای تُرک کشته و زخمی شدند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *