ذخیره رمز عبور گوشی و رایانه در لباس! + نهنگ‌ سفید، حرف زدن را یاد می‌گیرد – دانلود نرم افزار

خبرگزاری مهر: با طراحی البسه هوشمند دیگری نیازی به حفظ کردن کلمات عبور رایانه و گوشی خود ندارید. پوشاک مذکور نیازی به باتری هم ندارند و استفاده از آنها ساده است
با این روش می توان گردن بند، دستکش یا کارت های هوشمند باز کردن قفل در را هم به عنوان کلمه عبور گوشی و رایانه به کار گرفت. به نظر می رسد پس از برطرف شدن برخی دغدغه های مربوط به کاربرد این روش اعم از استحکام و پایداری الیاف یادشده، گرانی آنها و محدودیت کاربردشان استفاده از آن گسترش قابل توجهی بیابد.

خبرگزاری مهر: با طراحی البسه هوشمند دیگری نیازی به حفظ کردن کلمات عبور رایانه و گوشی خود ندارید. پوشاک مذکور نیازی به باتری هم ندارند و استفاده از آنها ساده است.

ذخیره رمز عبور گوشی و رایانه در لباس ! 

به نقل از تکنولوژی ریویو، محققان دانشگاه واشنگتن موفق به تولید نوعی پارچه هوشمند شده اند که در آن از الیاف مغناطیسی استفاده شده و قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارد.

قرائت این اطلاعات ذخیره شده در الیاف از طریق یک دستگاه مغناطیس سنج صورت می گیرد که امروزه در درون بسیاری از گوشی های هوشمند تعبیه شده است.
این الیاف مغناطیسی را می توان در قالب برچسبی کوچک به لباس ها چسباند و اطلاعات کلمات عبور را در آنها ذخیره کرد. البته حجم اطلاعات قابل ذخیره سازی از این طریق زیاد نیست، ولی برای ذخیره سازی چند کلمه عبور کافی است.

——————-

ایسنا: محققان روسی دریافتند که نهنگ‌های بلوگا در صورت زندگی با دلفین‌ها می‌توانند با تقلید اصوات با آنها ارتباط برقرار کنند

نهنگ‌ بلوگا به علت تولید صدای زیر به قناری‌های دریا معرف شده است. این جانور با پنج متر طول از نظر تکامل در شیوه‌های ارتباط‌سازی و زندگی اجتماعی معمولا پس از دلفین‌ها قرار می‌گیرد.

این پژوهش توسط دکتر النا پانوآوا، عضو آکادمی علوم روسیه در مسکو انجام شد و نتایج حاصل از آن ثابت کرد که سیستم آواسازی جانوران با مغز تکامل‌یافته می‌تواند تحت تاثیر محیط دگرگون شود.

محققان روسی با شکار یک نهنگ بلوگا یا سفید برای پروژه تحقیقاتی و انتقال آن به استخر مملو از دلفین دریافتند که این گونه شگفت‌انگیز پس از زندگی با دلفین‌ها می‌تواند از طریق تقلید صوت با آنها ارتباط برقرار کند.

در این مطالعه مشخص شد نهنگ سفید پس از چند ماه انتقال به استخر دلفین‌ها توانست صداهای آنها را تقلید کند.

ایسنا: محققان روسی دریافتند که نهنگ‌های بلوگا در صورت زندگی با دلفین‌ها می‌توانند با تقلید اصوات با آنها ارتباط برقرار کنند.

 نهنگ‌ سفید حرف زدن را یاد می‌گیرد

به نقل از تلگراف، نهنگ سفید یا نهنگ بـِلوگا یکی از ساکنان آب‌های نزدیک به قطب شمال است. این گونه به همراه نهنگ تک‌شاخ در یک شاخه قرار دارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *