خونریزی و خارش از علائم وجود بیماری های لثه – دانلود نرم افزار

خبرگزاری مهر: یک متخصص و جراح لثه گفت: خونریزی شایع ترین علامت بیماری های لثه است، این خونریزی ممکن است خود به خود یا به دنبال تحریک غذا خوردن باشد و یا بعد از میوه خوردن و مسواک زدن اتفاق بیفتد
وی افزود: تحلیل لثه، تورم لثه که منشأ التهابی و غیرالتهابی دارد، تغییر رنگ لثه، تغییر ماهیت لثه، ترشح چرک از شیار لثه،خونریزی لثه، قوام لثه و جابه‌جایی دندان‌ها بر اثر بیماری‌های لثه ایجاد می‌شود.

این متخصص و جراح لثه ادامه داد: البته شیوع این حالت، نسبت به بیماری‌های لثه کمتر است، اما وجود دارد. البته مصرف برخی داروها هم ممکن است موجب خونریزی از لثه شود. توصیه می‌شود خونریزی از لثه‌ها را جدی گرفت و بررسی توسط متخصص انجام شود.

خبرگزاری مهر: یک متخصص و جراح لثه گفت: خونریزی شایع ترین علامت بیماری های لثه است، این خونریزی ممکن است خود به خود یا به دنبال تحریک غذا خوردن باشد و یا بعد از میوه خوردن و مسواک زدن اتفاق بیفتد.
دکتر بهزاد هوشمند در خصوص علائم بیماری‌های لثه اظهارداشت: خونریزی، شایع‌ترین علامت بیماری های لثه است. خونریزی از لثه ممکن است خود به خود یا به دنبال تحریک غذا خوردن باشد و یا به دنبال میوه خوردن و مسواک زدن باشد. خارش لثه و درد مبهم در لثه از سایر نشانه‌های وجود بیماری لثه و نسوج نگهدارنده دندان است.

وی در پایان پاسخ به این پرسش که آیا بزاق افراد می‌تواند بر جرم سازی روی دندان نقش داشته باشد،گفت: اگر کلسیم و فسفر بزاق افراد بالاتر باشد این بزاق جرم‌ساز است. برای تشکیل جرم نیاز به میکروب نداریم. اما سطح جرم، سطح ناهموار و خشنی است که میکروب را نگه می‌دارد .

این متخصص و جراح لثه تصریح کرد: هر عاملی که باعث شود مجموعه میکروبی داخل دهان تشکیل شود شرایط را به سمتی هدایت می‌کند که تخریب نسوج نگهدارنده دندان اتفاق بیفتد. میکرو ارگانیسم‌های موجود در لثه می‌توانند از طرق جریان خون به تمام ارگان‌های بدن گسترش یابد و عوارض‌اش را در آن ارگان‌ها بگذارد.

هوشمند در خصوص عامل اصلی التهاب لثه و خونریزی لثه و نسوج نگهدارنده دندان افزود: عامل اصلی، بیماری میکروبی و بیماری عفونی است برداشتن جرم از روی دندان باید انجام شودچون پلاک میکروبی می‌تواند روی جرم تشکیل شود.

هوشمند در ادامه به علل خونریزی از لثه اشاره و بیان کرد: خونریزی از لثه می‌تواند به دنبال التهاب باشد. لثه متورم می‌تواند با کوچک‌ترین تحریک، دچار خونریزی شود. خونریزی اگر خود به خود باشد علل عمومی باید بررسی شود. به عنوان مثال ممکن است اشکال سیستم انعقادی خون، موجب خونریزی از لثه یا خونریزی از بینی شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *